Ficova robota

Autor: Renata Kaščáková | 23.9.2016 o 17:43 | (upravené 24.9.2016 o 16:07) Karma článku: 14,99 | Prečítané:  3552x

Robert Fico sa na začiatku schôdze parlamentu o vyslovení nedôvery jeho osobe vyjadril, že opozícia len „zbytočne vyrušuje vládu v robote“ a snaží sa „prekryť jej dobré výsledky“. Pozrime sa teda aké sú ... 

Výsledky „roboty“ vlády Roberta Fica z voľne dostupných štatistických údajov :

Regióny sú čoraz chudobnejšie, čo dokazuje podiel HDP našich regiónov na celkovom HDP, ktorý dlhé roky systematicky klesá. Nepomáhajú výjazdové rokovania, dotácie ani stimuly. Na Slovensku je stále bez práce približne každý ôsmy ekonomicky aktívny človek. Tí, čo prácu majú, berú priemernú mzdu, ktorá je len približne 30 % európskeho priemeru. Ani tú však nedosahujú až dve tretiny zamestnaných Slovákov. V pásme chudoby, ktoré sa podľa štatistického úradu začína na aktuálnej hranici 347 € na mesiac, čiže vo finančnej biede, žije až polovica nezamestnaných a tiež osamelí dôchodcovia s penziou nižšou ako 347 €.  Stúpa počet pracujúcich ľudí ohrozených rizikom chudoby. Bezdetný občan pracujúci za minimálnu mzdu s čistým zárobkom 355 € je tesne nad hranicou biedy. Čiže aj keď človek pracuje, reálne mu hrozí bieda. Chudobou sú ohrozené aj rodiny s deťmi - najhoršie sú na tom rodiny s 3 a viac deťmi, pričom každá tretia z nich žije pod hranicou biedy. Podľa posledného dostupného prieskumu Eurobarometer sa až viac ako dve pätiny Slovákov obávajú spadnutia pod hranicu chudoby. S tvrdením, že pociťujú riziko spadnutia do chudoby, sa stotožnilo až 44% dopytovaných Slovákov. 

Toto je teda zopár reálnych výsledkov Ficovej „roboty“. Samozrejme okrem tých, ktoré dosiahol vlastnou hlavou alebo v časoch kešu.  Tie však ležia pod kobercom a zostanú tam, pokým nám bude vládnuť chobotnica.   Chobotnicu opozícia určite vyrušuje. Ale jej chápadlá sú bohužiaľ všade, preto sa na nás môže naďalej beztrestne škodoradostne uchechtávať nielen z poslaneckých lavíc.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?