Mikloš je sklamaním

Autor: Renata Kaščáková | 23.9.2011 o 10:31 | (upravené 23.9.2011 o 11:37) Karma článku: 15,71 | Prečítané:  5352x

Výber hostí do včerajšej relácie Pod lampou bol skutočne zásahom do čierneho. Zúžil Slovensko na malý piesoček s dvomi chlapcami.

Na jednej strane Sulík. Z niekdajšieho Mr.Nobody, ktorý prišiel s ruksakom  nápadov za veľkým  ministrom tak odvážne, až si ho vzal za poradcu,  je dnes jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov krajiny. Z niekdajšej politickej nuly, ktorá kedysi založila stranu, dodnes ironizovanú a zosmiešňovanú ako mini-partičku kamarátov odsúdenú na skorú záhubu,  sa už po roku jej existencie stal šéf vládnej strany.  Tá za ním od samého začiatku stojí  na stále rovnakých pravicových a liberálnych hodnotách, s ktorými vstupovali do politiky ako čistí - rozumej politikou doposiaľ nezaťažení,  a presvedčení ľudia.

Na druhej strane Mikloš. Ostrieľaný harcovník, skúsený ekonóm, politik. S Dzurindom už preskákali všeličo, vrátane ťažkých reforiem, boja s mečiarizmom, zrady vo vlastných radoch, spoznali slasti úspechu pri preberaní našej vstupenky do Európy, ale aj strasti života v politickej opozícii. Taký človek je priam neohrozený, nič ho nezaskočí, na všetko je pripravený. Čo ho nezabije, to ho posilní. Až kým nepríde chlapec s ruksakom...

Dosť ťažko sa pozerá na inak šikovného človeka,  ktorý má zrazu obrovský problém stráviť prítomnosť možno aj vlastných odborných argumentov - v politike. Blízkosť kamier a detailné zábery ukázali pravdu. Ivan Mikloš už nie je výnimočný ekonóm,  ktorým býval . Krútil sa ako had a pekne sa pri tom snažil usmievať.  Výnimočného odborníka v ňom práve zabíjal politik. To je dnes jeho pravé povolanie, maska padla.

Je možné, že Mikloš so Sulíkom nakoniec naozaj za tú jeho drzosť zatočí.  A spolu s Dzurindom ukážu všetkým  na tom našom malom slovenskom piesočku,  kto je v koalícii pánom.  Ak to majú naozaj v pláne, bude to len ďalší z podlých ťahov na ich ceste,  ktorá je vždy tam, kde je hlavne  ich vlastná vôľa. Kedysi  som do nich vkladala veľké nádeje.  No po tom, čo som videla včera Mikloša už verím, že vo svojich  tvrdých politických záujmoch  sú schopní zájsť veľmi, ale naozaj veľmi ďaleko a postaviť ich aj nad zdravý rozum.

A to je pre mňa veľkým sklamaním.

Zostáva mi posledná nádej na to, že túto mužskú hru na malom piesočku prekukne žena, Iveta Radičová. Tej by som štátnický rozmer myslenia, ktorý tak veľmi chýba jej slávnym straníckym  kolegom, naozaj veľmi priala.  Tejto žene zatiaľ ešte stále fandím.

 

(autorka je členkou SaS, angažuje sa v samospráve, kde aktuálne pracuje v pozícii viceprimátorky. )


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

ČESKÝ ZÁPISNÍK

Zbohom, Praha. Hľadá sa nová Krnáčová

Primátorka prichádzala s nádejou na zmenu. Odchádza ponížená.


Už ste čítali?