Otvorene agitujem za pravicu

Autor: Renata Kaščáková | 9.3.2012 o 7:32 | (upravené 9.3.2012 o 16:03) Karma článku: 9,75 | Prečítané:  767x

Často počúvam, že stretnutia Sulíka s Kočnerom odrádzajú ľudí voliť stranu SaS, že mnohí z jej voličov rezignujú ísť vôbec k voľbám. Aj pre mňa je absolútne nepochopiteľné, ako si mohol Richard Sulík myslieť, že bude užitočné mať "priateľov" v takýchto kruhoch. Ponúkam pohľad zvnútra - keďže som členkou SaS.

SaS nie je len Sulík, je tam dostatok ľudí, od ktorých môže čakať silnú spätnú väzbu. Ja osobne nemám napríklad najmenší problém zo strany vystúpiť, ak by ma tam prestali držať princípy, pre ktoré som do nej vstupovala - a takých je nás tam veľmi veľa. Nie sme prikovaní k svojim straníckym šéfom, čo nám dáva veľký pocit slobody. Sulík vie, že má - okrem voličov, predovšetkým veľký záväzok voči tým, ktorí  vstúpili do jeho strany. Poväčšine sú to totiž ľudia, ktorí sme predtým v žiadnej inej strane neboli, ľudia s čistým štítom zakladajúci si na svojom dobrom mene a povesti - ak nás SaS sklame, tak zrejme ani v žiadnej ďalšej strane nebudeme. Sulíkove stretávanie sa s Kočnerom sme v drvivej väčšine členov vyhodnotili tak, že to bol nepochopiteľný a zbytočný kotrmelec, za ktorý tvrdo platí nielen Richard, ale aj my ostatní. Naštrbenie mena a dôvery nielen jeho, ale aj strany, ktorú s takým úsilím zakladal, je to najhoršie, čo sa mu mohlo stať. Nie je nám to mnohým príjemné, ale čakáme, že sa z toho on aj my ostatní dostatočne poučíme a vyviazneme zocelení, pokornejší. Nemyslíme si, že za chybu, ktorú si navyše otvorene priznal a oľutoval ju, treba teraz raz a navždy ukameňovať jeho aj celú stranu SaS a veríme, že to voliči vyhodnotia rovnako.

Čo mňa hnevá najviac je, že takáto aféra zbytočne odpútala pozornosť od toho, čo je podstatné a na čo sa hlavne treba zamerať : že totiž u nás bývalí komunisti a ľudia s štb-praktikami stále tvoria politiku, kým po vyše 20 rokoch od nežnej revolúcie už mali byť dávno na smetisku dejín.

Som naštvaná, aké obrovské množstvo ľudí na Slovensku aj po 40-ročnej skúsenosti s komunizmom a neskôr s jeho obludnou odnožou - mečiarizmom, ešte stále verí socialistickej ceste. Hnevá ma, ako veľmi dajú ľudia na povrchné informácie a už menej sa starajú o program a ponuku riešení. Tú má, SaS podľa mňa najlepšiu, a preto podľa mňa stojí za to, ju voliť ako naozaj dobrú pravicovú alternatívu. Chceme zastaviť zadlžovanie štátu, rozkrádanie a korupciu, nastoliť spravodlivosť, vyšetriť a potrestať kauzy minulosti, vniesť do života politiky zdravý rozum. Máme odborníkov a nie sú to len prázdne frázy.

Pravica na Slovensku musí dostať šancu a treba ju voliť. Aj v iných pravicových stranách sa nájde stále dostatok politikov, ktorým sa oplatí dať preferenčný hlas - neagitujem iba za SaS, agitujem za pravicu ako takú - napriek všetkým chybám, ktoré má. 

Pravicoví voliči, nerezignujte a nenechávajte krajinu socialistickým funkcionárom. Ľuďom s jedinou schopnosťou :  voviesť Slovensko na grécku cestu, zadĺžiť nás aj naše deti. Nezabúdajme, že aj keď už majú veľa učenlivých žiakov aj inde, tie najväčšie gorily sú tie červené. Tie, ktoré mali odjakživa to "vtipné" heslo, ktoré som osobne nechápavo počúvala celé detstvo, že kto nekradne, okráda svoju rodinu. Pre mňa pravda bola vždy taká, že kto kradne je zlodej.

Napriek všetkým chybám, ktoré SaS má, nie je to strana zlodejov, ako jediní nemáme žiadne korupčné aféry. Ale hlavne, máme dobrý program a riešenia aj do nepohody. Každému, komu ešte po tých kýbloch hnusu, čo sa vylievali v médiách, zostala ešte štipka súdnosti, musí uznať, že socializmus a prázdne heslá o istotách našu krajinu z bahna dlhov nevyvedú. Ľudia si zaslúžia pravdu.

Nezostaňte zajtra doma, choďte voliť a voľte pravicu.

Inak rozhodnú za vás takíto voliči.

(autorka kandiduje za stranu SaS do NR SR)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

ČESKÝ ZÁPISNÍK

Zbohom, Praha. Hľadá sa nová Krnáčová

Primátorka prichádzala s nádejou na zmenu. Odchádza ponížená.


Už ste čítali?